اخبار

آئین بهره‌برداری از پروژه‌های آب و فاضلاب پیشوا با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد

آئین بهره‌برداری از پروژه‌های آب و فاضلاب پیشوا با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد

با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران  تعدادی از پروژه‌های آب و فاضلاب شهرستان پیشوا رونمایی و به بهره‌برداری رسیدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران :در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های آب و فاضلاب شهرستان پیشوا علاوه بر مهندس شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران،فرماندار این شهرستان و مدیرعامل شرکت حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در ابتدای این مراسم با اشاره به اقدامات انجام‌شده جهت ارتقای کمی و کیفی آب شرب شهرستان پیشوا،خاطرنشان کرد: با انتقال آب تصفیه‌خانه هفتم تهران(سدماملو) به این شهرستان وضعیت تأمین و توزیع آب شرب مناسب و مطلوب شد.

مهندس حمیدرضا نامداری بابیان این مطلب که  همزمان با بهبود وضعیت کمی آب شرب شهرستان پیشوا،ارتقای کیفی آن نیز بسیار حائز اهمیت است و در این زمینه از هیچ فعالیتی دریغ نمی‌شود،خاطرنشان کرد: شبکه توزیع آب شهری پیشوا با توجه به این‌که در برخی مناطق(40 کیلومتر) با فرسودگی و تلفات آب روبرو است به همین منظور اجرای عملیات اصلاح و نوسازی امری ضروری است و این مهم در فاز نخست با اجرای شش کیلومتر لوله‌گذاری با استفاده از لوله چدن داکتیل انجام می‌شود.

مهندس نامداری در ادامه با برشمردن مزیت‌های طرح‌های آب و فاضلاب اجراشده در شهرستان پیشوا،افزود:با افتتاح  و در مدار آب‌رسانی قرار گرفتن مخزن هوایی 500مترمکعبی،مشکل افت فشار و قطع آب در شهرک‌های بالادست مرتفع گردید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران به افزایش دبی 150لیتر در ثانیه در شهرستان پیشوا اشاره کرد و افزود: به‌منظور تأمین و توزیع پایدار آب شرب شهری و رفع افت فشار و قطعی آب پنج حلقه چاه جدید باد دبی 150لیتر بر ثانیه در مدار بهره‌برداری قرار گرفتند.

مهندس نامداری با اشاره به یکپارچه‌سازی خدمات آب‌رسانی در مناطق شهری و روستایی،افزود: در کمتر از یک سال که روستاهای شهرستان پیشوا تحویل گیری شدند تمامی نقاط فرسوده و قدیمی شبکه آب‌رسانی این مناطق نوسازی شدند و همچنین اقداماتی شامل حفر و تجهیز چاه‌های جدید در روستاهای قلعه سین،یوسف رضا و جلیل‌آباد و نصب و راه‌اندازی سیستم کاهنده نیترات آب بر روی چاه روستای شوران انجام شد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی همچنین به تعویض و راه‌اندازی شیر فشارشکن اصلی  و آغاز فاز نخست عملیات ایجاد خطوط ارتباطی و رینگ شرقی شبکه اصلی شهر پیشوا که در کنارگذر بلوار دانشگاه با اجرای 1200متر لوله‌گذاری چدن داکتیل 400میلی متری اشاره کرد که مورد بهره برداری قرار گرفتند.

مهندس نامداری در پایان با قدردانی از وحدت و همدلی مسئولین شهرستان پیشوا جهت پیشبرد طرح های آب و فاضلاب خواستار توجه ویژه به این شهرستان جهت تخصیص به موقع اعتبارات عمرانی  شد.

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۱۴
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید