اخبار

هم‌زمان با چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرا شد

آغاز عملیات اجرایی مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی حصارامیر

آغاز عملیات اجرایی مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی حصارامیر

هم‌زمان با چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی حصارامیر پاکدشت کلنگ‌زنی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب‌شرقی استان تهران روز پنجشنبه در حاشیه این آیین گفت: به منظور تأمین آب شرب سالم، پایدار و بهداشتی در مناطق شهری و روستایی پاکدشت، ۳۴ طرح و پروژه برنامه‌ریزی شده که از این تعداد، ۲۱ طرح در چند ماه گذشته افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.    

حمیدرضا نامداری افزود: برای اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب شهرستان پاکدشت به ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است که تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است.  

نامداری با اشاره به بهره برداری و اجرای ۹ پروژه بزرگ در پاکدشت افزود: در حال حاضر ۹ پروژه مهم و بزرگ از جمله پروژه کلکتور اصلی فاضلاب شهرستان، خط انتقال آب از تصفیه‌خانه هفتم به شریف‌آباد، بازسازی شبکه توزیع و تامین آب شرب روستای کلین و سیاه چشمه و... با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان عملیات اجرایی آن شروع شده و پروژه مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی حصارامیر نیز دهمین پروژه است که امروز کلنگ زنی آن صورت گرفت.  

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی استان تهران در ادامه گفت: از مزایای این پروژه می توان به افزایش ضریب تاب‌آوری، نگهداشت و تامین آب از تصفیه‌خانه هفتم تهران (سد ماملو) به شهرستان پاکدشت و ارتقای کیفیت آب در محدوده‌های حصارامیر، شهرک انقلاب، ترک‌آباد و بخشی از خاتون‌آباد با خارج شدن چاه‌های مستقیم به شبکه اشاره کرد.  

او متعادل سازی هیدرولیک شبکه توزیع و از مدار خارج کردن چاه های مستقیم به شبکه توزیع را از دیگر ویژگی‌های این طرح برشمرد و افزود: طی چند ماه گذشته با خارج کردن چندین چاه از مدار، کیفیت آب در شهرستان پاکدشت به نسبت سال‌های گذشته رشد چشم‌گیری پیدا کرده است.  

به گفته مدیرعامل آبفای جنوب شرقی استان تهران در چارچوب افزایش ظرفیت پدافندی تولید آب در روستاها و تامین آب شرب مورد نیاز این مناطق ۳۵ حلقه چاه آب از ابتدای امسال تاکنون حفر، تجهیز، احیا و بهسازی شده است.  

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۰۰
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید