اخبار

به مناسبت هفته صرفه‌جویی مصرف آب نشست مطبوعاتی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران برگزار شد

به مناسبت هفته صرفه‌جویی مصرف آب نشست مطبوعاتی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران برگزار شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران به مناسبت فرارسیدن هفته صرفه‌جویی آب در بین خبرنگاران حضور یافت و به تشریح عملکرد شرکت پرداخت.

مهندس حمیدرضا نامداری در ابتدا با تبریک میلاد فرخنده حضرت معصومه (ص) و فرارسیدن دهه کرامت، اظهار داشت: نقش خبرنگاران در تولید محتوا و مطالب فرهنگی با محوریت مصرف بهینه آب بسیار کلیدی است و در این زمینه شرکت آب فاضلاب آماده همکاری و حمایت از اصحاب رسانه هست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران بابیان این مطلب که نام‌گذاری هفته نخست تیرماه هرسال به‌عنوان هفته صرف جویی در مصرف آب نشانگر اهمیت این موضوع می‌باشد، خاطرنشان کرد: مشارکت خبرنگاران به‌عنوان پل ارتباطی مابین مردم و دستگاه‌های دولتی در فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف و صرفه‌جویی آب بسیار حائز اهمیت است.

مهندس نامداری در ادامه با اشاره به افت سطح آب‌های زیرزمینی در مناطق جنوب شرق استان تهران، افزود: طی دو سال گذشته آب‌های سطحی و آب تصفیه‌خانه هفتم تهران به شهرهای تحت پوشش تخصیص داده شد و در سال گذشته فاز دوم تصفیه‌خانه با حضور ریاست محترم جمهوری افتتاح و راه‌اندازی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با اشاره به انتقال 21 میلیون مترمکعب آب از سدماملو در سال 98، تصریح کرد: با انتقال آب سدماملو به مناطق تحت پوشش آرامش خیال بهتری در حوزه آب منطقه بوجود آمد و در سه‌ماهه نخست امسال نیز حجم زیادی از آب سدماملو به میزان 10 میلیون مترمکعب به شهرستان‌های قرچک و پاکدشت انتقال داده شد.

مهندس نامداری افزود: خیرآباد و ورامین در هفته آتی به آب سدماملو متصل می‌شوند و همچنین برای بهره‌مندی مردم شریف شهرستان پیشوا از آب سدماملو، خطوط انتقال پدافندی 600 چدن داکتیل در حال اجراست و به‌زودی تکمیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با اشاره واگذاری مسئولیت آب‌رسانی روستاها به آبفای شهری، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 70 درصد فعالیت و اقدامات شرکت در بخش آب‌رسانی به روستاها انجام می‌شود و طی 10 روز تمامی نقاط ضعف و مشکلات آب‌رسانی این مناطق شناسایی‌شده و در چهار اولویت در دستور کار قرار گرفت.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران در ادامه به چالش انشعابات غیرمجاز در روستاها اشاره کرد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با مراجع قضایی به‌زودی تمامی متخلفین در این بخش شناسایی می‌شوند چراکه شاهد هدر رفت و تلفات آب شرب از سوی این افراد در استخرها و باغداری هستیم تا جایی که در برخی روستا بیش از 5 تا 7 برابر نیاز، آب مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در بخش دیگر سخنان خود در بین خبرنگاران به اجرای طرح فاضلاب اشاره کرد و افزود: جهت اجرای این طرح زیست‌محیطی که نقش مهمی در ارتقای بهداشت عمومی و جلوگیری از آلودگی‌های آبخوان منطقه دارد نیازمند مشارکت مردم و مسئولین هستیم.

مهندس حمیدرضا نامداری با اشاره به این‌که اجرای طرح فاضلاب از اولویت‌های شرکت است و مطابق برنامه در حال اجرا هست، افزود: 300 کیلومتر لوله‌گذاری جهت اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب در مناطق تحت پوشش انجام شد.

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۱
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.