اخبار

تشریح عملکرد حوزه معاونت مهندسی توسعه آبفا جنوب شرقی استان تهران

تشریح عملکرد حوزه معاونت مهندسی توسعه آبفا جنوب شرقی استان تهران

مجموعه اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در یازده ماهه سال 98 در بخش معاونت مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران تشریح شد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران ضمن تقدیر  از زحمات معاون مهندسی و توسعه سابق شرکت آقای معصوم‌آبادی که عمده این پروژه‌ها در زمان وی انجام شد، در این خصوص گفت: بر اساس برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های صورت گرفته شامل اصلاح و توسعه شبکه، حفر و تجهیز چاه، توسعه خطوط انتقال آب، احداث شبکه فاضلاب در برنامه کاری این معاونت قرار گرفت.

محمدحسین علی نیا اظهار داشت: در راستای نوسازی خطوط آب‌رسانی و خارج نمودن لوله‌های فرسوده و قدیمی از شبکه توزیع آب در سال 98 بیش از 24 کیلومتر لوله‌گذاری در بخش اصلاح شبکه در چهار شهرستان ورامین، قرچک، پاکدشت و پیشوا انجام شد.

وی افزود: به‌منظور تأمین و توزیع پایدار آب شرب موردنیاز مردم شریف جنوب شرق استان تهران و بهره‌برداری بهینه از منابع آب زیرزمینی 5 حلقه چاه جدید در مناطق تحت پوشش حفر، تجهیز و در مدار آب‌رسانی قرار گرفتند.

معاون مهندسی توسعه شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران با اشاره به افتتاح فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم تهران با حضور ریاست محترم جمهور، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دو شهرستان پاکدشت و قرچک با بهره‌برداری از فاز نخست تصفیه‌خانه هفتم از آب سدماملو برخوردار شدند و جهت انتقال آب‌های سطحی ((سدماملو)) به دو شهرستان ورامین و پیشوا در سال 98 بیش از 12 کیلومتر خطوط انتقال با استفاده از لوله چدن داکتیل در اقطار 600 الی 1000 میلی‌متری لوله‌گذاری انجام شد.

علی نیا اضافه نمود: در بخش آب‌رسانی دریازده ماهه سال 98 اقدامات و طرح‌های دیگری نیز انجام شد که می‌توان به اجرای 4 هزار متر لوله‌گذاری جهت توسعه شبکه آب‌رسانی، استانداردسازی 2517 فقره انشعاب فرسوده مشترکین، اشاره کرد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران با اشاره به ارتقای سلامت و بهداشت عمومی منطقه، افزود: باهدف جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی، علی‌رغم محدودیت‌های شدید مالی، طرح فاضلاب شهری در حال اجراست و در این زمینه جهت احداث شبکه فاضلاب،46 کیلومتر لوله‌گذاری در مناطق تحت پوشش انجام‌گرفته است.

۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۱۳
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید