اخبار

مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران در نماز جمعه شهر شریف‌آباد به تشریح وضعیت منابع و لزوم مدیریت مصرف آب پرداخت

مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران در نماز جمعه شهر شریف‌آباد به تشریح وضعیت منابع و لزوم مدیریت مصرف آب پرداخت
 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در اولین نماز جمعه مردادماه سال 98 شریف‌آباد سخنرانی کرد.

مهندس علیرضا کارگری در ابتدا این سخنرانی با اشاره به وضعیت بارش در مقیاس کشوری و جهانی، اظهار داشت: در کشور ما متوسط بارش سالانه 250 میلی‌متر است و با توجه به تغییر اقلیم متأسفانه شدت و مدت بارش نیز تغییر کرد و این بارش‌های سال جدید عمدتاً در پشت سدها جمع شده و با توجه به افت شدید سفره‌های زیرزمینی، جبران افت نشده است.

مهندس کارگری با اشاره به وضعیت سرانه مصرف آب اظهار داشت: منطقه جنوب شرق استان تهران به لحاظ اقلیمی خشک و نیمه‌خشک است و سرانه مصرف شهری در شهر شریف‌آباد 326 لیتر  به ازای هر نفر در روزهای گرم تیرماه است و این در حالی است که شهروندان این شهر با 63 درصد افزایش مصرف، نسبت به متوسط مصرف فاصله‌داریم. درحالی‌که حداکثر بیست تاسی درصد باید افزایش باشد البته عمده این مصارف در بخش غیر خانگی و منازل ویلایی است که کمتر از 20 درصد مشترکین سبب این افزایش می‌باشند و از طرف دیگر در بخش خانگی روند افزایش مصرف کاهش نداشته لذا از شهروندان به‌ویژه بانوان تقاضای فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف بهینه آب‌داریم.

مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران در ادامه با اشاره به افت سطح آب سفره‌های زیرزمینی، به وضعیت تولید و مصرف آب در شهر شریف‌آباد پرداخت و افزود: هم‌اکنون سطح آب زیرزمینی در شریف‌آباد به عمق 300 متر رسیده است لذا محدودیت منابع و افزایش مصرف آب، شرایط را برای نسل آتی در صورت تداوم به بحران زیست‌محیطی مبدل می‌کند.

رئیس هیئت‌مدیره آبفا جنوب شرقی با اشاره به حفر و راه اندازی یک حلقه چاه آب در سال گذشته برای تأمین آب شهر شریف‌آباد، تصریح کرد: در سال جاری نیز یک حلقه چاه آب شرب جهت تأمین و توزیع پایدار حفر و تا 10 روز آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود و آب سطحی برای تمامی شهرهای جنوب شرق استان تهران است و مطابق برنامه همه این شهرها از این منابع بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران با اعلام خبر مدیر یت یکپارچه خدمات آب رسانی به شهروندان و روستائیان، اظهار داشت: با ادغام آبفا روستایی و شهری شاهد یکسان سازی خدمات آب رسانی به روستائیان و شهرنشینان خواهیم بود و امیدواریم با تلاش شبانه روزی همکاران و وضعیت مطلوب آب شاهد ارتقا کیفیت آب رسانی در بخش روستایی و شهری باشیم.

۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۶
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.