اخبار

نشست خبری مدیرعامل آبفا جنوب شرقی استان تهران در هفته صرفه جویی

نشست خبری مدیرعامل آبفا جنوب شرقی استان تهران در هفته صرفه جویی

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران به مناسبت هفته صرفه جویی آب در جمع خبرنگاران به تشریح عملکرد و وضعیت پروژه‌های آب و فاضلاب پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران: در این نشست که در امور آبفا پاکدشت و با حضور اصحاب رسانه این شهرستان برگزار شد مدیرعامل شرکت ضمن ارائه وضعیت مصرف آب در جنوب شرق استان تهران، مطالبی را در خصوص لزوم مدیریت مصرف آب و چگونگی بهینه سازی بیان نمود.

مهندس علیرضا کارگری در ابتدا این نشست با بیان این که چرا در تقویم ملی کشورمان از اول تا هفتم تیرماه بعنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب نامیده شد، خاطرنشان کرد: با توجه به این که دمای هوا نقش تعیین کننده ای در مصرف آب دارد و با شروع و تشدید گرما،پیک مصرف آب در تابستان نسبت به روزهای دیگر سال صورت می‌گیرد لذا هفته اول تیرماه بعنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب نامیده شد همچنین محدودیت منابع آبی، با وجود اقلیم خشک کشور و استمرار پدیده خشک سالی در این زمینه نقش دارد و افت سفره‌های زیر زمینی با وجود افزایش بارندگی در سال اخیر جبران نشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با اشاره به وضعیت سرانه مصرف آب اظهار داشت: منطقه جنوب شرق استان تهران به لحاظ اقلیمی خشک و نیمه خشک است و سرانه مصرف شهری در این مناطق 207 لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز است و این در حالی است که شهروندان این منطقه با 40 درصد افزایش نسبت به استاندارد فاصله داریم.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران بابیان این مطلب که اصحاب رسانه می‌توانند نقش عمده‌ای در تغییر رویکرد و نگرش مردم در مصرف آب ایفا نمایند، تصریح کرد: شهروندان پاکدشت در هر ثانیه 1250 لیتر آب مصرف می‌نمایند و این در حالی است که با افت سالانه سرانه آب تجدید پذیر در محدوده تنش آبی قرار داریم لذا برای حفظ منابع آب و محیط‌زیست بایستی مصارف را در تمامی بخش‌ها اعم از کشاورزی، شرب و صنعت مدیریت نمائیم.

مهندس کارگری در ادامه افزود: در بخش خانگی 60 درصد مصارف آب در ظرف‌شویی و حمام است همچنین با توجه به اقلیم منطقه اکثر سیستم سرمایشی کولرآبی می‌باشد و هیچگونه تکنولوژی و صنعتی در زمینه مدیریت مصرف و کم آبر کردن آن اقدامی نکرد.

مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران در ادامه کیفیت و سلامت آب شهروندان را خط قرمز شرکت آبفا برشمرد و افزود: علاوه بر این که کیفیت آب شرب منطقه به صورت روزانه از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی نظارت می‌شود همچنین این شرکت در این راستا با اجرای برنامه ایمنی بهداشت آب و بکارگیری 18 نفر از کارشناسان متخصص و تجهیز آزمایشگاه مرکزی و اجرای آزمایشات گوناگون به صورت انلاین آب شرب شهروندان را کنترل کیفی و بهداشتی می‌نماید.

مهندس کارگری با بیان این که مدیریت مصرف و فرهنگ سازی مصرف بهینه نیاز به مشارکت همگان دارد، خاطرنشان کرد: این شرکت در راستای مدیریت مصرف و جلوگیری از تلفات آب طی دوسال اخیر با اقدامات انجام شده حدود چهار برار زمان رسیدگی به حوادث را کاهش داد و میانگین زمان رسیدگی به حوادث و شکستگی را که 412 دقیقه بود به مرز 120 دقیقه رساند همچنین بر اساس برنامه ریزی انجام شده در آینده این عدد به زیر 110 دقیقه خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران با اعلام خبر مدیر یت یکپارچه خدمات آب رسانی به شهروندان و روستائیان، اظهار داشت: با ادغام آبفا روستایی و شهری شاهد یکسازی خدمات آب رسانی به روستائیان و شهرنشینان خواهیم بود و امیدواریم با وضعیت مطلوب آب و حق آبه سد ماملو. روستانشینان شهرستان پاکدشت به خاطر کم آبی به شهر مهاجرت نکنند.

مهندس کارگری در خصوص اجرای طرح فاضلاب شهری در پاکدشت گفت: هم اکنون 3 کیلومتر از کلکتور اصلی فاضلاب شهر پاکدشت اجرا شد و با اخذ موافقت نامه طرح ملی فاضلاب این شهر در نیمه دوم امسال مراحل تشریفات انتخاب پیمانکار انجام می‌شود همچنین زمین تصفیه خانه تملک شد.

۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۵
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید