اخبار

افزایش ظرفیت انتقال آب به پیشوابا راه‌اندازی خط 315 میلی‌متری چاه شماره دو طارند

افزایش ظرفیت انتقال آب به پیشوابا راه‌اندازی خط 315 میلی‌متری چاه شماره دو طارند

با اجرای عملیات سه‌راه گیری خط جمع‌آوری و انتقال 315 میلی‌متری پلی‌اتیلن وارد مدار بهره‌برداری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفا شهرستان پیشوا گفت: به‌منظور افزایش ظرفیت انتقال آب به شبکه توزیع شهری پیشوا و گذر از بحران آبی در فصل تابستان، علاوه بر اجرای عملیات مهندسی مجدد و افزایش توان آبدهی چاه شماره دو طارند، راه‌اندازی خط جمع‌آوری و انتقال 315 میلی‌متری پلی‌اتیلن در دستور کار قرار گرفت.

محمدرضا رمضان زاده افزود: جهت بهره‌برداری از این خط، یک مورد عملیات سه‌راه گیری خطوط 315 به 200 با استفاده از تجهیزات لازم و تلاش شبانه‌روزی همکاران در کمترین زمان ممکن و بدون این‌که وقفه‌ای در امر آب‌رسانی به شهروندان ایجاد شود انجام شد.

وی اضافه نمود: با اجرای این سه‌راه گیری، خط جمع‌آوری قدیمی 200 پلی‌اتیلن از مدار خارج و خط انتقال جدید 315 میلی‌متری جایگزین شد و با بهره‌برداری از آن ضمن افزایش ظرفیت انتقال آب، از افت فشار شبکه نیز جلوگیری می‌شود.

رمضان زاده در پایان با ابراز نگرانی از استفاده تعدادی از کشاورزان و باغداران از آب غیرمجاز بر روی خطوط انتقال، تصریح کرد: بهره‌برداری و نصب انشعاب غیرمجاز بر روی خطوط انتقال آب آسیب جبران‌ناپذیری به شبکه آب‌رسانی وارد می‌نماید و در همین راستا با از مدار خارج نمودن خط قدیمی 200 چاه مذکور، تعدادی از انشعابات غیرمجاز که بر روی این خط نصب‌شده بودند جمع‌آوری شدند.

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید