اخبار

با حضور مسئولین و خانواده‌های معزز شهدا طرح آب رسانی از سد ماملو به شهر فرون آباد افتتاح شد

با حضور مسئولین و خانواده‌های معزز شهدا طرح آب رسانی از سد ماملو به شهر فرون آباد افتتاح شد

آئین افتتاحییه پروژه آب رسانی به شهر فرون آباد پاکدشت از خط انتقال آب تصفیه خانه ماملو (هفتم) تهران با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران: در مراسم بهره‌برداری طرح انتقال آب سد ماملو به شهر فرون آباد، نماینده مردم شریف شهرستان پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، فرماندار و امام‌جمعه پاکدشت نیز حضور داشتند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در خصوص اهداف اجرای این پروژه آب‌رسانی اظهار داشت: در راستای ارتقای کمی و کیفی آب شرب شهروندان شهر فرون آباد طرح آب‌رسانی به این شهر از خط انتقال آب تصفیه‌خانه ماملو به تهران مطابق برنامه‌ریزی، اقدامات صورت گرفته و جذب اعتبارات ملی و استانی در مدت یک سال انجام شد.
مهندس علیرضا کارگری در ادامه افزود: این طرح با اجرای چهار کیلومتر لوله‌گذاری چدن داکتیل در اقطار 400 و 500 میلی‌متری، اجرای عملیات لوله رانی خط انتقال آب به قطر 500 میلی‌متری با کیسینگ بتنی با قطر 1200 میلی‌متری به روش پایپ جکینگ جهت عبور از جاده امام رضا، اصلاح و توسعه شبکه آب‌رسانی به طول 10 کیلومتر و تملک زمین جهت احداث مخزن، انجام شد.
مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران بابیان این مطلب که تا قبل از اجرای این پروژه، صد درصد منابع تأمین آب شهروندان فرون آباد از سفره‌های زیرزمینی و چاه‌ها انجام می‌شد، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این طرح آب رسانی که مجموعاً 81 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی و درآمدهای جاری شرکت هزینه شده است گام مهمی در مدیریت برداشت از آب‌های سطحی و تعادل سازی آبخوان منطقه برداشته شد.
مهندس کارگری با قدردانی از حمایت و مشارکت مسئولین شهرستان پاکدشت، شهردار و اعضا شورای شهر فرون آباد در اجرای این پروژه آب‌رسانی، خاطرنشان کرد: جهت احداث مخزن زمینی ذخیره‌سازی آب شرب شهروندان فرون آباد با ظرفیت ده هزار مترمکعب و تأسیسات جانبی نیاز به تملک زمین به مساحت 10246 مترمربع بود که از سوی شهرداری اهدا شد.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۱۷
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید