اخبار

بازدید از پروژه‌های عبور از بحران تابستان سال 98 آبفای جنوب شرقی استان تهران

بازدید از پروژه‌های عبور از بحران تابستان سال 98 آبفای جنوب شرقی استان تهران

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران به همراه مدیر دفتر نظارت بر آب شهری از پروژه‌های عبور از بحران تابستان سال 98 شهرهای جنوب شرقی استان تهران بازدید به عمل آوردند.


به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران: در این بازدید که مدیرعامل و معاونین فنی و بهره‌برداری و مدیران آبفای شهرستان‌های قرچک و پاکدشت حضور داشتند از طرح‌های خط انتقال ماملو و پروژه پایپ جکینگ شهر فرون آباد، مخازن ذخیره 15 هزار مترمکعبی حصار امیر،10 هزار پارچین و 15 هزار امام رضا (ع) پاکدشت، چاه‌های در حال حفاری و عملیات احیاء و همچنین سامانه آب‌شیرین‌کن و مرکز تله میترینگ شهرستان قرچک بازدید شد.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با اشاره به این‌که طرح انتقال آب ماملو به شهر فرون آباد از پیشرفت مطلوبی برخوردار است خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات و پیش‌بینی‌های انجام‌شده و با سرعت بخشیدن به عملیات لوله‌گذاری، این طرح جلوتر از برنامه زمان‌بندی که قرار بود در اردیبهشت سال آینده مورد بهره قرار گیرد، در حال انجام است.


مهندس کارگری بابیان این مطلب که جهت انتقال آب سدماملو به شهرستان‌های جنوب شرقی استان تهران 62 کیلومتر اجرای خطوط انتقال در سه مرحله انجام شد تصریح کرد: در سال 97 علی‌رغم محدودیت‌های شدید مالی وبه جهت انتقال آب سدماملو، 16 کیلومتر لوله‌گذاری انجام شد و هم‌اکنون شهرستان‌های پاکدشت و قرچک از آب این سد برخوردار هستند و شهر ورامین، خیرآباد و باقرآباد نیز با این طرح رینگ و به آب سد ماملو دسترسی پیدا می کنندو همچنین برای شهرستان پیشوا و شهر شریف‌آبادنیز طرح اجرای خط پدافندی تهیه و در مرحله اخذ مجوز تخصیصی است.


مهندس کارگری در محل سامانه آب‌شیرین‌کن قرچک اظهار داشت: این سامانه که شامل چهار مدول می‌باشد با ظرفیت 10 هزار مترمکعب در شبانه‌روز و تولید آب بسته‌بندی‌شده جهت زمان بحران بر اساس استانداردهای بین‌المللی و مطابق استاندارد ملی برای منطقه و استان تهران مورداستفاده قرار می‌گیرد.


مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران در خصوص مرکز پایش راهبردی تأسیسات آب‌رسانی شهرستان قرچک (طرح اسکادا) گفت: سامانه تله‌متری در شهرهای قرچک و باقرآباد شامل 32 ایستگاه و 4 باب مخزن و 2 ایستگاه پمپاژ می‌باشد که جهت انتقال اطلاعات خروجی چاه‌ها، سطح مخازن و کنترل از راه دور تأسیسات آب‌رسانی مورداستفاده قرار می‌گیرد و در مرحله تحویل موقت قرار دارد.

 

مهندس کارگری در پایان افزود: نصب و راه‌اندازی سیستم مودم‌های انتقال دیتا و کنترل از راه دور rtu وکنترلگر بر روی کلیه تأسیسات شرکت به تعداد ۱۴۷ دستگاه در دو فاز در شهرستان‌های پاکدشت، ورامین و پیشوا و در هفت شهر با کمترین هزینه و زمان ممکن خرداد و ضمن نمایش آنلاین اطلاعات دبی چاه‌های آب شرب و سطح مخازن بر روی سرور مرکزی و معرفی نرم‌افزار با امکان ثبت به همراه گزارش تحلیل و نمودار و خروجی اطلاعات؛ امکان کنترل از راه دور بر روی بستر امن APN فراهم می‌باشد.


در ادامه معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفا استان تهران با ابراز رضایت از عملکرد شرکت آبفا جنوب شرقی جهت اجرای پروژه‌ای عبور از بحران سال 98، تصریح کرد: تمامی این پروژه‌ها با کمترین هزینه و حداکثر میزان بهره‌وری به‌ویژه در بخش طرح‌های توسعه‌ای با در نظر گرفتن افق سال‌های آتی اجراشده است.


مهندس کرمی نژاد در ادامه با اعلام حمایت از طرح‌های عبور از بحران شرکت، ابراز امیدواری کرد: با عنایت به بازدیدی که امروز صورت گرفت و اقداماتی که جهت اجرای این طرح‌ها انجام‌شده است، در تابستان سال آینده به‌ویژه در زمان پیک مصرف آب مشکلی به وجود نخواهد آمد.

 

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۲۰:۱۸
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.