اخبار

طرح های آب و فاضلابی شهرستان پیشوا در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران بررسی شد

طرح های آب و فاضلابی  شهرستان پیشوا در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران بررسی شد

جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران با حضور معاون استاندار و مدیران کل دستگاههای اجرایی استان تهران در شهرستان پیشوا برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت:طرح فاضلاب شهری در شهرستان پیشوا با اجرای 64کیلومتر شبکه جمع آوری،شش کیلومتر خطوط انتقال در اقطار 1000الی 1200میلی متری و ساخت تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت 11145متر مکعب در شبانه روز  با حضور وزیر نیرو در سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت.

مهندس علیرضا کارگری با بیان این مطلب که جهت بهره برداری از ظرفیت این طرح و تصفیه خانه فاضلاب 25کیلومتر از خطوط جمع آوری در مرحله اجرایی است که با تامین اعتبارات عمرانی و مشارکت شهروندان در خرید انشعاب فاضلاب ضروری می باشد،خاطرنشان کرد:تا کنون 33درصد از مشترکین نسبت به خرید انشعاب فاضلاب اقدام نمودند و به منظور بهره برداری کامل از این طرح زیست محیطی و سرعت بخشیدن واگذاری انشعاب فاضلاب تکمیل خطوط باقیمانده و مساعدت مسئولین و مشارکت شهروندان ضروری می باشد.

مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران در ادامه گفت:در راستای تامین و توزیع پایدار آب شرب شهرووندان محترم پیشوا از پنج حلقه چاه جدید در برنامه این شهرستان سه حلق حفر،تجهیز و در مدار بهره برداری قرار گرفتند و دو حلقه در مرحله اخذ مجوز می باشد.

مهندس کارگری با اشاره به انتقال آب سدماملو به شهرستان های جنوب شرق استان تهران ،اظهار داشت:هم اکنون صد درصد منابع تامین آب شهرستان پیشوا از سفره های آبی زیرزمینی است و به منظور بهره برداری از آب های سطحی،تعادل بخشی منابع آبخوان و تامین پایدار آب شرب شهروندان طرح انتقال آب سدماملو و طرح خط پدافندی در مرحله اخذ مجوز تخصیصی است.

۲ بهمن ۱۳۹۷ ۱۸:۰۵
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید