اخبار

تبیین و تشریح ضرورت مدیریت مصرف آب در نشست با ائمه جمعه و جماعت شهرستان ورامین

تبیین و تشریح ضرورت مدیریت مصرف آب در نشست با ائمه جمعه و جماعت شهرستان ورامین

اهمیت و ضرورت مدیریت مصرف و صرفه‌جویی آب در نشستی با امامان جماعت و ائمه جمعه شهرستان ورامین موردبررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران: در نشست ماهیانه ائمه جماعت و جمعه شهرستان ورامین که در مردادماه سال جاری محل مسجد امام حسین برگزار شد فرمانده بسیج و مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران مطالبی را درزمینهٔ پاسداشت آب، جایگاه معنوی و اعتقادی این مایه حیاتی و ضرورت مدیریت مصرف بیان نمود.

مرتضی فخاری با اشاره به خشک‌سالی‌های مستمر، کاهش نزولات جوی و بحران آبی اظهار داشت: فرهنگ‌سازی، ترویج مصرف بهینه و صرفه‌جویی آب با توجه به کمبود و محدودیت منابع آبی امری ضروری است و در این راه ائمه جمعه و جماعات می‌توانند نقش بسزایی ایفا نمایند.

مشاور مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران بابیان این‌که جایگاه آب در دین مبین اسلام از قداست خاصی برخوردار است، خاطرنشان کرد: خداوند متعال در 43 سوره شریفه کتاب آسمانی قران مجید 63 مرتبه از آب تحت عنوان ماء با معانی و تعابیر گوناگون یاد نموده و درباره فرو فرستادن این مایه حیات از همان تعبیری یادکرد که در خصوص کلام‌الله قران بکار برد.

فرمانده بسیج شرکت آبفا جنوب شرقی بابیان این‌که صرفه‌جویی و قناعت در مصرف آب نیاز به فرهنگ‌سازی دارد، تصریح کرد: ائمه جمعه و امامان جماعت با تأکید بر جایگاه معنوی آب و با استفاده از تریبون نماز عبادی سیاسی جمعه و مساجد می‌توانند مباحث مهم مدیریت مصرف، صرفه‌جویی و نهادینه‌سازی مصرف بهینه آب را از منظر فرهنگ اعتقادی و مذهبی تبیین و تشریح نمایند.

شایان‌ذکر است در نشست با روحانیون شهرستان ورامین که در فضایی بسیار صمیمی و معنوی برگزار شد سؤالات و راهکارهایی نیز درزمینهٔ مدیریت مصرف آب از سوی حاضرین ارائه شد و موردبحث و بررسی قرار گرفت.

 

۲۹ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۲۲
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید