اخبار

در آبفا جنوب شرقی استان تهران راه‌اندازی پنج ایستگاه پایش کیفی لحظه‌ای آب شرب انجام شد

در آبفا جنوب شرقی استان تهران راه‌اندازی پنج ایستگاه پایش کیفی لحظه‌ای آب شرب انجام شد

پنج ایستگاه پایش کیفی لحظه‌ای آب شرب در شهرهای جنوب شرقی استان تهران نصب و راه‌اندازی شدند.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با اعلام خبر فوق گفت: به‌منظور ارائه خدمات مطلوب و در راستای ارتقا کنترل کیفی و بهداشت آب شرب شهروندان محترم، سیستم‌های پایش کیفی لحظه‌ای با هماهنگی و نظارت دفتر کنترل کیفیت مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

مهدی شمس‌آبادی با اشاره به این‌که پنج ایستگاه پایش کیفی لحظه‌ای در شهرستان‌های ورامین، پاکدشت و قرچک راه‌اندازی شدند خاطرنشان کرد: سیستم‌های پایش کیفی لحظه‌ای با 25 سنسور پایش قابلیت اندازه‌گیری کلر باقی‌مانده، کدورت، هدایت الکتریکی و کل کربن آلی آب را دارا می‌باشند و بر اساس مطالعات انجام‌شده جانمایی استقرار دستگاه‌ها در نقاط استراتژیکی مناطق تحت پوشش انجام شد.

وی بابیان این‌که این ایستگاه‌ها مجهز به سیستم RTU می‌باشند افزود: مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده اطلاعات خروجی از دستگاه‌ها به‌صورت پیامک ارسال و بر روی سایت به‌صورت جدول و نمودار قابل‌دسترسی است.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران اضافه نمود: با توجه به اهمیت کنترل کیفی و بهداشت آب شرب و باهدف پیشگیری از هر نوع حادثه کیفی از منابع تأمین تا شبکه توزیع، نصب و راه‌اندازی دو ایستگاه پایش کیفی لحظه‌ای آب شرب در تعهدات عملکرد برنامه سال 97 شرکت است و طبق برنامه اجرا می‌شود.

۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۸
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید