اخبار

مدیر آبفا ورامین در نشست با اعضا شورای شهرعملکرد آبرسانی و طرح فاضلاب شهری را تشریح کرد

مدیر آبفا ورامین در نشست با اعضا شورای شهرعملکرد آبرسانی و طرح فاضلاب شهری را تشریح کرد

مدیر آب و فاضلاب شهرستان ورامین در نشست با اعضا کمسیون تلفیق شورای اسلامی این شهر به تشریح عملکرد آب رسانی و اجرای طرح فاضلاب شهری پرداخت.

علیرضا علیکایی در ادامه با اشاره به کاهش حوادث در شبکه آب رسانی ورامین، خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات انجام شده و خارج کردن خطوط فرسوده و لوله‌های قدیمی شبکه توزیع آب شهری و نوسازی انشعابات، آمار حوادث و شکستگی به شدت کاهش یافته است.

وی با بیان این که با اقدامات جهادی و شبانه روزی عملیات اصلاح شبکه فرسوده آب رسانی از سرعت مطلوبی برخوردار است افزود: در سال‌های گذشته میانگین سالانه اصلاح شبکه فرسوده و شبکه گذاری آب در ورامین حدود 3 کیلومتر بوده است ولی در دوسال اخیر با تلاش‌های مستمر و بی وقفه این میانگین افزایش 5 برابری داشته به نحوی که در سال گذشته به 17 کیلومتر رسیده است.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان ورامین تصریح کرد: براساس برنامه ریزی‌ها، پیش بینی‌ها و اقدامات انجام شده طی یک ساله گذشته در 103 معبر اصلی، خیابان و کوچه‌ها با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال در شهر ورامین و خیرآباد عملیات اصلاح شبکه و نوسازی خطوط آب رسانی انجام شد.

علیکایی در خصوص اجرای طرح فاضلاب شهری گفت: در حال حاضر 4 پیمانکار جهت اجرای این طرح زیست‌محیطی در سطح شهر ورامین فعال هستند و مناقصه احداث تصفیه‌خانه فاضلاب اضطراری با ظرفیت تولید پساب به میزان 5000 مترمکعب در شبانه‌روز در حال انجام تشریفات قانونی است همچنین جهت اجرای 30 کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در سال جاری با جذب پیمانکاران مربوطه و پیش‌بینی‌های لازم اقدام خواهد شد.

مدیر آبفا ورامین در پایان از همکاری و تعامل مثبت اعضا شورای شهر و شهرداران فعلی و گذشته در اجرای طرح‌های آب و فاضلابی قدردانی کرد و خبر داد: در سال جاری با ادامه عملیات کلکتور اصلی شهر، منطقه سیلو و شمال امر آباد به این کلکتور متصل و وضعیت فشار شبکه توزیع در کل شهر ورامین یکسان خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر ورامین در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: خدمات آب و فاضلاب ورامین طی سال‌های اخیر شایسته تقدیر است و این اداره تعامل و همکاری سازنده‌ای با مجموعه مدیریت شهری دارد که این مهم رضایتمندی مردم را نیز به همراه دارد.

سید رضا احمدی افزود: با توجه به اهمیت طرح‌های آب و فاضلابی، شورای اسلامی و شهرداری ورامین به‌منظور خدمت هرچه بیشتر به مردم شریف، آماده هرگونه همکاری و حمایت از این طرح‌های عمرانی و زیست‌محیطی خواهد بود.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۴۳
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید