اخبار

نهمین جشنواره نخستین واژه آب در مدارس شهرهای جنوب شرق استان تهران برگزار شد

نهمین جشنواره نخستین واژه آب در مدارس شهرهای جنوب شرق استان تهران برگزار شد

نهمین جشنواره نخستین واژه آب برای دانش آموزان پایه اولی مدارس مقاطع ابتدایی شهرهای جنوب شرقی استان تهران برگزار شد.

مدیر روابط عمومی شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران گفت: همزمان با برگزاری جشنواره نخستین واژه آب در مدارس سراسر کشور این برنامه فرهنگی و آموزشی برای دانش آموزان مناطق تحت پوشش شرکت باهدف ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و تبیین اهمیت و نقش این مایه حیاتی بر پا گردید.

سعید محمدیان در ادامه بابیان این‌که در جشنواره نخستین واژه آب دانش آموزان حضور پر شوری داشتند، خاطرنشان کرد: مطابق برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام‌شده جشنواره نخستین واژه آب در آذرماه سال 96 در مدارس ابتدایی شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا با اجرای برنامه‌های نمایشی و هنری با موضوع نهادینه‌سازی روش‌های مصرف صحیح آب، در بین این قشر آینده‌ساز کشور تشکیل شد.

وی تصریح کرد: در این جشنواره بیش از 2 هزار دانش‌آموز به همراه مربیان در فضایی هنری و آموزشی و در قالب برنامه‌های نمایشی شاد و مفرح با مسائل و مشکلات حوزه آب و همچنین با مقوله فرهنگ‌سازی مصرف بهینه این نعمت خدادادی آشنا شدند.

مدیر روابط عمومی شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران بابیان این‌که در اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در حوزه آب، دانش آموزان در اولویت قرار دارند، تصریح کرد: با توجه به کمبود و محدودیت منابع آبی، فرهنگ‌سازی مصرف بهینه، صرفه‌جویی آب و تصفیه فاضلاب خانگی امری ضروری است و دانش آموزان می‌توانند در ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و آموزشی فعالیت چشمگیری داشته باشند.

محمدیان اضافه نمود: در راستای ترویج فرهنگ مصرف بهینه و آموزش راهکارهای صرفه‌جویی جشنواره نخستین واژه آب که در کانون ملائک شهرستان قرچک، دبستان آیت‌الله مشکینی شهرستان ورامین و کانون ولایت شهرستان پیشوا برگزار شد موضوعات آموزشی مبحث فرهنگ‌سازی مصرف بهینه، مدیریت مصرف و لزوم خرید انشعاب فاضلاب شهری توسط گروه هنری برای دانش آموزان به نمایش گذاشته شد.

وی در پایان از هماهنگی و مساعدت ادارات آموزش‌وپرورش، مدیران و معلمان شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا در برگزاری این جشنواره آب قدردانی کرد.

۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۹:۱۸
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید