اخبار

دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران از تصفیه خانه فاضلاب شهرستان پیشوا بازدید کردند

دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران از تصفیه خانه فاضلاب شهرستان پیشوا بازدید کردند

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد گرایش محیط‌زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران به همراه تعدادی از اساتیدشان از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان پیشوا بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران: در این بازدید که دربیستمین روز آذرماه سال جاری انجام شد دانشجویان از نزدیک با سایت‌ها و تجهیزات مختلف این پروژه زیست‌محیطی آشنا شدند.

مدیر طرح فاضلاب شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران در این بازدید که دانشجویان را همراهی می‌کرد در ابتدا مطالبی را درزمینهٔ لزوم اجرای طرح فاضلاب شهری و ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب در پیشوا را برای شرکت‌کنندگان تشریح کرد.

حسن معصوم‌آبادی در ادامه بابیان این مطلب که اجرای طرح فاضلاب شهری و ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب از راهکارهای اساسی مقابله با بحران آبی و آلودگی‌های زیست‌محیطی است، خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا با ظرفیت 11145 مترمکعب در شبانه‌روز برای جمعیت 68 هزارنفری شهرستان پیشوا به روش لجن فعال احداث شد و نقش مهمی در جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی و تعادل بخشی حوزه آبی دشت ورامین دارد.

وی با اشاره به محدودیت منابع آبی و آلودگی‌های روزافزون در بخش محیط‌زیست، تکنولوژی چرخه آب و توسعه صنعت فاضلاب را از ضروریات کشور برشمرد و خواستار مشارکت دانشجویان و اساتید رشته محیط‌زیست در ارتقا و پیشرفت در این حوزه شد.

در پایان دانشجویان سؤالات و مطالبی را در زمینه مراحل ساخت و کیفیت پساب تصفیه‌خانه را عنوان کردند که از سوی کارشناسان و متخصصان حاضر برای آنان تشریح شد.

۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۹:۱۶
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید