اخبار

برای اولین بار در آبفای جنوب شرقی ارتقاء تجهیزات تعمیر و نگهداری تاسیسات آبرسانی انجام شد

برای اولین بار در آبفای جنوب شرقی ارتقاء تجهیزات تعمیر و نگهداری تاسیسات آبرسانی انجام شد

برای اولین بار شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران اقدام به خرید و ارتقا تجهیزات تعمیر و نگهداری تاسیسات آبرسانی نمود.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در راستای ارتقا تجهیزات تعمیر و نگهداری و برنامه‌ریزی در جهت رفع و پیشگیری از خسارات ناشی از فرسودگی قطعات الکتروموتورها، دیزل‌ها، تابلو برق‌ها و ترانس‌ها این شرکت مطابق برنامه استراتژیک و بودجه سال 96 اقدام به خرید سه دستگاه ترموگراف و آنالیز ارتعاش و آنالیز جریان برق برای اولین بار در سطح شرکت‌های اقماری زیرمجموعه آبفای استان نمود.

مهدی شمس‌آبادی در ادامه ضمن قدردانی و تشکر از حمایت‌های ویژه مدیرعامل شرکت، بابیان این‌که تجهیزات مذکور حرفه‌ای‌ترین و درعین‌حال مقرون به‌صرفه‌ترین دستگاه بازرسی تجهیزات دوار از قبیل الکتروموتورها و دیزل‌ها می‌باشند، خاطرنشان کرد: دستگاه ترموگراف ابزاری مناسب جهت بازرسی‌های مکانیکی و الکتریکی، عیب‌یابی دمایی بدنه موتورها، تابلو برق‌ها و ترانس‌ها می‌باشد و همچنین این دستگاه جهت برآورد سطح سیال در مخازن و گرفتگی لوله‌ها و شیرها نقش کاربردی دارد.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفای جنوب شرقی در خصوص دستگاه آنالیز ارتعاش تصریح کرد: این دستگاه قابلیت ویژه‌ای جهت بررسی وضعیت قطعات دیزل‌ها و الکتروموتورها دارد و درواقع با خرید این تجهیزات گام مهمی در بخش انرژی و CBM نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه برداشته شد.

شمس‌آبادی در پایان در خصوص دستگاه آنالیز جریان توضیح داد: با اینکه تکنیک آنالیز جریان کم‌خطر و کم‌هزینه است ولی در صنعت کمتر به کار گرفته‌شده. با تکنیک آنالیز جریان می‌توان عیوبی مانند شکستگی و ترک میله‌های رتور، خارج از مرکز دینامیکی و استاتیکی، خرابی بیرینگ، آنبالانسی، ناهمراستایی، لقی فنداسیون و عیوب مکانیکی و الکتریکی استاتور را تشخیص داد .

۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۶:۴۱
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید