اخبار

حفر وتجهیز و راه اندازی چهار حلقه چاه جدید در پیشوا

حفر وتجهیز و راه اندازی چهار حلقه چاه جدید در پیشوا

از ابتدای  سال جاری تا پایان تیرماه چهار حلقه چاه آب شرب در شهرستان پیشوا حفر،تجهیز و وارد مدار آبرسانی می شوند

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفای شهرستان پیشوا گفت: از ابتدای سال جاری جهت تامین آب شرب شهروندان  با توجه به شرایط پیش بینی نشده ناشی از افت منابع آب و بروز پدیده فرونشست زمین  در دستور کار شرکت حفاری و تجهیز چهار حلقه چاه صورت پذیرفت.

اکبر سلطانیان در ادامه با بیان این که علی رغم اقدامات فوق عبور از تنش آبی شهر پیشوا عزم جدی مردم و مسئولین را می طلبد، افزود: چاه شماره یک با دبی 28 لیتر درثانیه و چاه شماره سیزده با  میزان آبدهی 18لیتر و چاه شماره 10با دبی 12لیتر ودر مجموع با آبدهی 58لیتر برثانیه، این سه حلقه چاه وارد مدار بهره برداری شده و چاه شماره یازده تا پایان تیرماه در مدار آبرسانی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: همزمان با حفر و راه اندازی چاههای جدید برای مهار بحران آبی در پیشوا،عملیات مهندسی مجدد دو حلقه چاه نیز مطابق برنامه سالیانه با هدف بهره وری بهینه از منابع آبی و افزایش توان تولید انجام شد و با وجود دبی245لیتر بر ثانیه تولید آب  و عدم رعایت الگوی مصرف در ساعات پیک مصرف،افت فشار در برخی محلات شهر وجود دارد.

سلطانیان جمع آوری و قطع انشعابات غیر مجاز،پرهیز مردم از مصرف غیر متعارف و لزوم توجه بخش های خانگی و غیر خانگی به مصرف بهینه آب در  پیشوا را راهکارهای مقابله با کم آبی این روزهای شهر پیشوا  دانست و تصریح کرد: توچه ویژه مهندس محمدی فرماندار شهرستان پیشوا که با کنترل،پیگیری و حمایت از مصرف بی رویه آب در ادارات و فضای سبز و اماکن عمومی جلوگیری کرده از دیگر اقدامات مهم جهت عبور از تنش آبی است.

مدیر آبفای پیشوا خبرداد: با حمایت های  فرماندار پیشوا و شرکت آب منطقه ای مقررشد تا با تهیه زمین مناسب و صدور مجوز  5حلقه چاه جدید نیز  جهت پایداری منابع آب در دستور کار قرار گیرد.

۱۸ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۴
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید