اخبار

با تجهیز و راه‌اندازی دو حلقه چاه در قرچک ظرفیت پدافندی تولید آب افزایش یافت

با تجهیز و راه‌اندازی دو حلقه چاه در قرچک ظرفیت پدافندی تولید آب افزایش یافت

در راستای مقابله با اثرات خشک‌سالی و گذر از بحران دو حلقه چاه در قرچک در چهار ماه اول سال جاری حفر، تجهیز و در مدار بهره‌برداری قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفای شهرستان قرچک گفت: در اثر افت کمی چاه‌های موجود و باهدف بهره‌برداری بهینه از سفره‌های آبی زیرزمینی، دو حلقه چاه جدید با آب دهی 60 لیتر بر ثانیه وارد مدار آب‌رسانی شدند.

علی جعفری نسب در ادامه بابیان این‌که با انتقال آب‌های سطحی (سدماملو) کیفیت و کمیت تأمین آب شرب شهروندان قرچک مناسب شد، خاطرنشان کرد: قبل از انتقال آب سدماملو به شهرستان قرچک منابع تأمین آب شرب شهروندان قرچک صد درصد از منابع آب‌های زیرزمینی انجام می‌شد و با این اقدام مهم هم‌اکنون منابع تأمین آب از دو منبع آب‌های سطحی و سفره‌های آبی زیرزمینی انجام می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: سالانه بیلان منفی دشت ورامین و بروز پدیده فرونشست زمین سبب کج شدن جداره و کاهش میزان آب دهی چاه‌ها می‌گردد.

جعفری نسب اضافه نمود: چاه‌های جدید که جهت افزایش ظرفیت پدافندی و مصارف پیک فصل گرما برنامه‌ریزی‌شده بودند با دبی 60 لیتر بر ثانیه و کیفیت مطلوب در خردادماه و هفته اول تیرماه مورد بهره‌برداری قرار گرفتند و با راه‌اندازی این چاه‌ها مشکلی در امر تأمین آب شرب شهروندان به ویژه در روزهای تابستان نخواهیم داشت.

۱۴ تیر ۱۳۹۶ ۱۶:۰۰
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید