اخبار

در مناطق جنوب شرقی استان تهران 774 رشته انشعاب غیرمجاز آب شناسایی و جمع آوری شدند

در مناطق جنوب شرقی استان تهران 774 رشته انشعاب غیرمجاز آب شناسایی و جمع آوری شدند

در شهرهای جنوب شرق استان تهران طی سه ماهه نخست سال 96 با پیگیری‌های انجام شده 774 رشته انشعاب غیرمجاز آب شناسایی و جمع آوری شدند.

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای جنوب شرقی استان تهران با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: شناسایی و قطع انشعابات غیرمجاز با توجه به محدودیت منابع آبی و لزوم مدیریت تلفات و پیشگیری از آسیب‌های فنی و کیفی به شبکه توزیع و آب‌رسانی، در اولویت برنامه کاری این شرکت قرارداد.

سید عزت ا... موسوی با اشاره به برنامه‌ریزی مدیریت تلفات آب نسبت به تشکیل اکیپ تخلفات آب، خاطرنشان کرد: اکیپ تخلفات آب در تمامی شهرهای تحت پوشش این شرکت به‌صورت شبانه‌روزی در حال گشت زنی و شناسایی انشعابات غیرمجاز می‌باشند و به دنبال این فعالیت و پیگیرهای انجام‌شده 774 فقره انشعاب غیرمجاز آب در سه ماه اول سال 96 شناسایی و جمع‌آوری شدند.

وی بابیان این‌که شرکت آبفا با آن دسته از افرادی که به‌صورت خود اظهاری اقدام به معرفی انشعابات غیرمجاز می‌نمایند همکاری و مساعدت دارد، افزود: 640 رشته از انشعابات مذکور پس از سیر مراحل قانونی و اخذ وجه و مطالبات لازم از صاحبان آن‌ها تبدیل به انشعاب مجاز شدند.

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آبفای جنوب شرقی با اشاره به تلفات حجم زیادی از آب شرب در بخش انشعابات غیرمجاز در سال گذشته، تصریح کرد: در سال 95 بیش از 73 میلیون مترمکعب آب جهت تأمین و توزیع آب شرب شهروندان محترم جنوب شرق استان تهران تولید شد و 863/7 میلیون مترمکعب از این مقدار آب به‌وسیله انشعابات غیرمجاز هدر رفت.

موسوی بابیان این‌که استفاده غیرمجاز از آب جرم محسوب می‌شود، اضافه نمود: در راستای صیانت از بیت‌المال و حقوق مصرف‌کنندگان افراد حقیقی یا حقوقی که به‌صورت غیرمجاز از آب شرب استفاده می‌کنند و باعث هدر رفت این مایه حیاتی می‌شوند به مراجع قضایی معرفی و پیگیری لازم برای احقاق حقوق شرکت و کنترل جرم انجام می‌شود.

۱۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۵:۱۵
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید