اخبار

تشریح عملکرد آبفای شهرستان پاکدشت

تشریح عملکرد آبفای شهرستان پاکدشت

مجموعه اقدامات و عملکرد آبرسانی امور آب و فاضلاب شهرستان پاکدشت طی یازده ماه سال 95 تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب فاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفای پاکدشت گفت: در راستای آب‌رسانی و تأمین آب شرب شهروندان محترم سالانه اقدامات مختلفی مطابق برنامه‌ریزی انجام‌شده شامل، حفر و تجهیز چاه‌ها، اصلاح و توسعه شبکه، اجرای خطوط انتقال و ساخت مخازن انجام می‌شود.

علی ولی بغدادی افزود: مدیریت مصرف، جلوگیری از تلفات آب و پهنه‌بندی شبکه توزیع آب شهری از برنامه‌های اساسی این امور است و در همین راستا از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن‌ماه با اجرای 2 کیلومتر خط انتقال 600 میلی‌متری و عملیات اصلاح شبکه به طول 6500 هزار متر خطوط فرسوده و قدیمی از مدار بهره‌برداری خارج ولوله‌های جدید باکیفیت استاندارد جایگزین شدند همچنین احداث مخازن ذخیره 15000 مترمکعبی و 500 مترمکعبی هوایی با پیشرفت فیزیکی 85 درصد در حال انجام است در تابستان سال 96 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بابیان این‌که با بهره‌برداری از فاز نخست آب‌رسانی سدماملو گام مهمی جهت تأمین آب برداشته شد: با انتقال آب سدماملو به پاکدشت مشکلات آب‌رسانی در بخش تأمین کمتر شد ولی با توجه به رشد جمعیت روزافزون و به‌تبع آن افزایش تقاضا برای مصرف آب، پیش‌بینی شرایط بحرانی و ایام پیک مصرف و باهدف بهره‌وری بهینه از منابع آبی زیرزمینی دو حلقه چاه آب آشامیدنی نیز امسال بهسازی و بازسازی شدند.

بغدادی در ادامه به اجرای عملیات توسعه شبکه آب‌رسانی در شهرستان پاکدشت اشاره کرد و افزود: همزمان با رشد جمعیت و توسعه فضای شهری، شبکه توزیع آب شهری نیاز به لوله‌گذاری‌های جدید و توسعه دارد و به همین منظور دریازده ماه سال جاری 4400 متر لوله‌گذاری جهت توسعه شبکه آب‌رسانی انجام شد.

مدیرآبفای شهرستان پاکدشت در پایان اضافه نمود:1140 رشته از انشعابات فرسوده مشترکین به‌منظور جلوگیری از تلفات آب و ارتقای خدمات آب‌رسانی اصلاح و استانداردسازی شدند.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۶:۵۱
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید