اخبار

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران با امام‌جمعه شهر شریف‌آباد دیدار و گفتگو کرد

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران با امام‌جمعه شهر شریف‌آباد دیدار و گفتگو کرد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با حضور در دفتر اولین امام‌جمعه شهر شریف‌آباد به تشریح مسائل روز حوزه آب پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی: در این دیدار که در فضایی معنوی برگزار شد مدیر دفتر حراست شرکت و رئیس اداره آبفای شریف‌آباد نیز حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در ابتدا با اشاره به اهمیت و جایگاه آب، اظهار داشت: بحران آب و کمبود منابع آبی از دغدغه‌های اساسی مسئولین ارشد وزارت نیرو و همه متولیان حوزه آب است و با عنایت به جایگاه معنوی و مردمی ائمه جمعه و جماعات و نقش فرهنگ‌سازی و آموزش مستمر اهمیت آب و ضرورت مصارف بهینه آن کمک شایانی برای مقابله باکم آبی در کشور است.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه بابیان این مطلب که ائمه جمعه و جماعات در تبیین پاسداشت و ارزش معنوی آب نقش بی‌بدیلی دارند، خاطرنشان کرد: تبیین پاسداشت و بیان ارزش معنوی آب در بین مردم و آحاد جامعه از فعالیت‌ها و اقدامات فرهنگی و دینی بسیار مؤثری است که در راستای فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب نقش اساسی دارد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در بخش دیگر سخنان خود به مسئله پیشگیری از آلودگی آب پرداخت و افزود: با توجه به محدودیت‌های منابع آبی جلوگیری از آلودگی سفره‌های آبی زیرزمینی بسیار حائز اهمیت است و در این راستا اجرای طرح فاضلاب شهری و ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب در بخش شهری و صنعت ضروری است.

مهندس کارگری همچنین با اشاره به جایگاه واقعی اقتصاد آب تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات حوزه آب که در کشور با آن مواجه هستیم این است که مسئله اقتصاد آب برای مردم به‌طور کامل و درست بیان‌نشده است و با چالش‌های عدیده‌ای در این بخش روبرو هستیم و این در حالی است که خدمات پایدار در حوزه آب مبتنی بر اقتصادی بودن فعالیت‌های شرکت آبفا است.

در ادامه این نشست رئیس اداره آبفای شریف‌آباد به گزارش عملکرد آب‌رسانی پرداخت و افزود: تأمین و توزیع آب شرب شهروندان محترم شریف‌آباد با تلاش شبانه‌روزی همکاران و اجرای طرح‌های عمرانی و آب‌رسانی مختلفی انجام می‌شود.

رسول شکر زاده افزود: اجرای طرح‌های اصلاح و نوسازی شبکه آب‌رسانی، حفر چاه‌های جدید و توسعه شبکه و دیگر اقدامات آب‌رسانی مطابق برنامه‌ریزی و جدول زمان‌بندی‌شده در شهر شریف آب انجام می‌شود.

امام‌جمعه شریف‌آباد در این دیدار بابیان اهمیت و جایگاه آب در قرآن اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) و ائمه روایات و احادیث گران‌بهایی را درزمینهٔ مصرف بهینه آب بیان نمودند و در مصرف این مایه حیات بر قناعت و صرفه‌جویی تأکید کردند.

حجت‌الاسلام خداپرست در ادامه بابیان این‌که اسراف در آموزه دینی ما امری ناپسند تلقی شده است و مسلمانان باید از آن پرهیز نمایند، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود آب در کشور اسراف و مصرف بی‌رویه آب ازنظر شرعی گناه محسوب می‌شود و پرداخت قیمت ناچیز آب توجیهی در مصرف بی‌رویه آن ندارد.

۱۱ دی ۱۳۹۵ ۱۷:۱۸
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید