اخبار

بازدید معاون عمرانی استاندار تهران از طرح‌های فاضلابی شهرستان قرچک

بازدید معاون عمرانی استاندار تهران از طرح‌های فاضلابی شهرستان قرچک

معاون عمرانی استاندار تهران به همراه فرماندار قرچک از طرحهای فاضلابی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی: در این بازدید که مدیرعامل، معاونین و مدیران طرح فاضلاب و آبفای شهرستان قرچک نیز حضور داشتند از نزدیک پروژه‌های فاضلابی این شهرستان مورد بازدید قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در این بازدید طی سخنانی به تشریح طرح فاضلاب شهری قرچک پرداخت و اظهار داشت: اجرای طرح فاضلاب در این شهرستان با توجه به مشکلات زیست‌محیطی، بهداشتی و کمبود منابع آبی ضروری است و به‌رغم محدودیت‌های شدید منابع مالی طرح‌های عمرانی با استفاده از تسهیلات دولت و جذب اوراق مشارکت مطابق برنامه در حال انجام است.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه بابیان این‌که یکی از اولویت‌های اساسی شرکت آبفای جنوب شرقی در قرچک تکمیل و تسریع در اجرای پروژه‌های فاضلابی است، خاطرنشان کرد: طرح فاضلاب قرچک مطابق طرح مصوب علاوه بر مناطق شهری روستاهای مجاورشهر را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد که متأسفانه به دلیل محدودیت‌های منابع مالی به این طرح که از سال 1387 آغاز شد و در طی هشت سال این پروژه تنها 130 میلیارد ریال از محل درآمدهای عمومی دولت تخصیص اعتبار داشت و با برنامه‌ریزی که در سال گذشته انجام شد با به‌کارگیری سایر روش‌های تأمین منابع مالی مانند استفاده از اوراق خزانه اسلامی و اوراق مشارکت جهش کاری اتفاق افتاد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی افزود: برای تکمیل مدول اول طرح فاضلاب قرچک در احجام 198 کیلومتر خطوط جمع‌آوری و احداث تصفیه‌خانه با ظرفیت 36 هزار مترمکعب در شبانه‌روز 248 میلیارد ریال اعتبار موردنیاز است و انتظار می‌رود مسئولین ملی و استانی به این پروژه جهت تخصیص اعتبارات به‌موقع و تکمیل هر چه سریع‌تر نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

در ادامه معاون عمرانی استاندار با تأکید بر اجرای طرح فاضلاب و ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب، اظهار داشت: با توجه به کمبود منابع آبی و کاهش نزولات جوی اجرای صنعت چرخه آب و بهره‌برداری از پساب تصفیه‌خانه فاضلاب در مصارف کشاورزی، صنعتی و فضای سبز ضروری است.

مهندس کریمی در ادامه با ابراز رضایت از عملکرد شرکت آبفای جنوب شرقی در تنوع‌بخشی منابع مالی و اجرای طرح‌های فاضلابی و آب‌رسانی، جهت تأمین اعتبارات و تسهیلات دولت در پروژه فاضلاب قرچک اعلام مساعدت و همکاری نمود.

۸ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۴۳
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید