اخبار

بازدید نماینده وزیر از تصفیه خانه فاضلاب پیشوا و مخزن 15 هزار متر مکعبی مسکن مهر پاکدشت

بازدید نماینده وزیر از تصفیه خانه فاضلاب پیشوا و مخزن 15 هزار متر مکعبی مسکن مهر پاکدشت

نماینده وزیر نیرو به همراه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران از دوطرح آبرسانی و فاضلابی در شهرستان‌های پیشوا و پاکدشت بازدید کردند.

این بازدید ابتدا از محل تصفیه‌خانه فاضلاب در دست‌ساخت شهرستان پیشوا انجام شد و از تمامی سایت‌ها و فرایندهای ساخت این طرح زیست‌محیطی و ملی بازدید به عمل آمد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در محل تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا با تشریح جامع و کامل اطلاعات فنی و تخصصی فرایندهای ساخت این طرح فاضلابی، اظهار داشت: هم‌اکنون با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا در بخش‌های مختلف کاری مطابق جدول زمان‌بندی‌شده در دست احداث است و به‌طور کل 75 درصد پیشرفت فیزیکی نموده است.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه بابیان این مطلب که راه‌اندازی این تصفیه‌خانه نقش مهمی در تعادل بخشی منابع آبی زیرزمینی دارد خاطرنشان کرد: علیرغم محدودیت‌های مالی و عدم تخصیص به‌موقع اعتبارات این طرح در دست‌ساخت در سایت‌های مختلف شامل هوادهی، ته‌نشینی، دانه گیری و آشغال‌گیری از پیشرفت خوبی برخوردار است و در صورت تأمین منابع مالی برابر برنامه زمان‌بندی مدول اول در بهمن‌ماه سال 95 افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده وزیر نیرو نیز در این بازدید با ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی و کیفیت اجرا تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا، اظهار داشت: با بازدیدی که از این طرح انجام شد و تأسیسات، فرایندهای ساخت و سایت‌های مختلف مشاهده گردید مشخص است که کیفیت و استانداردهای لازم در تمامی بخش‌های تصفیه‌خانه علاوه براین که رعایت گردید ازنظر فنی نیز بسیار مطلوب است.

مهندس امیر کمالی بابیان این‌که جهت تأمین و تخصیص به‌موقع اعتبارات به این طرح ملی و زیست‌محیطی با مشکلاتی روبرو بودیم، افزود: با یاری خداوند متعال و تلاش همه‌جانبه عوامل ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا در شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران این طرح هم‌اکنون با توجه با محدودیت‌های مالی از پیشرفت خوبی برخوردار است.

نماینده وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در ادامه با حضور در شهرستان پاکدشت از مخزن زمینی در دست‌ساخت مسکن مهر امام رضا بازدید کردند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان در محل احداث مخزن مسکن مهر پاکدشت، اظهار داشت: این مخزن ظرفیت ذخیره‌سازی 15 هزار مترمکعب آب را دارد و با راه‌اندازی این طرح آب‌رسانی ضمن این‌که تنظیم و تثبیت فشار مناسب شبکه توزیع آب شهری را در پی دارد همچنین توان ذخیره‌سازی آب شرب نیز افزایش می‌یابد.

مهندس امیر کمالی نماینده وزیر نیرو در پایان بازدید از طرح‌های آب‌رسانی و فاضلابی جنوب شرق استان تهران جهت تأمین اعتبارات عمرانی، ملی و استانی و تسریع در بهره‌برداری از طرح‌های مذکور با تخصیص به‌موقع منابع مالی اعلام همکاری و مساعدت نمود.

۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۶:۱۷
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید