اخبار

بهره برداری از طرح فاضلاب قرچک در برنامه ششم توسعه

بهره برداری از طرح فاضلاب قرچک در برنامه ششم توسعه

با تنوع بخشی تامین منابع مالی و استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت مردمی و با پیش فروش خرید برقراری انشعاب بهره برداری از طرح فاضلاب شهر قرچک در برنامه ششم توسعه آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران:فرماندار و بخشدار شهرستان قرچک از پروژه های اجرایی آبرسانی و فاضلاب این شهرستان بازدید نمودند.

در این بازدید مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی به معرفی طرح ها و گزارش عملکرد فیزیکی و ریالی پروژه های اجرایی شهرستان قرچک پرداخت.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با بیان رویکرد شرکت آبفا در شهرستان قرچک ضرورت تسریع در تکمیل پروژه های اجرایی،خاطرنشان کرد:طرح فاضلاب قرچک مطابق طرح مصوب علاوه بر حوزه شهری کلیه روستاهای مجاور شهر را  نیز تحت پوشش قرار خواهد  داد و این طرح از سال 1387 با مبادله موافقت نامه از محل اعتبار ملی آغاز شد.که متاسفانه به لحاظ محدودیت های تامین منابع مالی از محل درآمدهای عمومی دولت ودر  طی 8 سال این پروژه تنها 130میلیارد ریال تخصیص اعتبار داشت .

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی افزود: برای تکمیل مدول اول طرح فاضلاب قرچک با احجام 198کیلومتر خطوط جمع آوری و احداث تصفیه خانه با ظرفیت 36000 متر مکعب در روز  248 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و لذا با روند تامین منابع مالی مذکور بیش از 145 سال زمان لازم است تا طرح تکمیل شود.

مهندس کارگری با اشاره به مخاطرات زیست محیطی دفع غیر بهداشتی فاضلاب موجود در شهر قرچک،اظهار داشت: برای تسریع در طرح فاضلاب قرچک برنامه ریزی هایی انجام شد تا با تنوع بخشی منابع مالی و استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی طرح مذکور هرچه سریعتر تکمیل بشود.

رئیس هیئت مدیره آبفای جنوب شرقی در پایان تصریح کرد: جهت احداث تصفیه خانه مجوزهای لازم از وزارت نیرو اخذ شده و هم اکنون در مرحله تشریفات قانونی انتخاب سرمایه گذار هستیم و برای اجرای خطوط انتقال علاوه بر اعتبارات عمرانی از محل پیش فروش انشعابات  فاضلاب و ظرفیت قانونی تبصره 3 این پروژه در برنامه ششم توسعه تکمیل و به بهره برداری می رسد.

 در ادامه  بازدیدکنندگان  در محل سامانه آب شیرین کن قرچک حضور یافتند و از فرایند های تصفیه در این سامانه بازدید بعمل آوردند.

در پایان از تصفیه خانه هفتم آب تهران  و خط انتقال آب ماملو به شهرستان قرچک بازدید شد و کارشناسان و متخصصین مستقر در  تصفیه خانه به بیان و تشریح فرایندهای تصفیه در واحد های مختلف تصفیه خانه آب پرداختند.

فرماندار شهرستان قرچک طی سخنانی در محل تصفیه خانه هفتم اظهار داشت: اقدامات و فعالیت های بسیار طاقت فرسایی از سوی شرکت آبفا جهت تامین و توزیع آب شرب شهروندان انجام می شود و جا دارد همه ما مسئولین همکاری و هماهنگی لازم را در راستای تامین منابع مالی جهت تسریع در تکمیل  طرح های آبرسانی و فاضلابی را داشته باشیم.

مهندس مسعود مرسلپور در بخش دیگری از سخنان خود به محدویت منابع آبی و کاهش نزولات جوی اشاره کرد و با تاکید بر درست مصرف کردن آب و صرفه جویی افزود: با توجه به مشکلاتی که در زمینه منابع تامین  آب و بروز خشکسالی داریم مدیریت مصرف آب بسیار حائز اهمیت است و باید ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب را بسیار جدی دنبال نمائیم.

 

۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ۲۳:۲۱
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید