اخبار

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی از یکسان سازی ذخیره سنوات نیروهای انسانی و حجمی خبرداد

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی از یکسان سازی ذخیره سنوات نیروهای انسانی و حجمی خبرداد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران از یکسان سازی ذخیره سنوات و برنامه های تشویقی برای نیروهای انسانی و حجمی شرکت متبوع خود خبرداد.

مهندس علیرضا کارگری مطلب فوق را در مراسم بازنشستگی یکی از کارکنان نیروی انسانی شرکت عنوان کرد و اظهار داشت: با عنایت به این که نیروی انسانی در هر مجموعه و سازمانی بعنوان رکن و سرمایه اصلی جهت نیل به اهداف آن سازمان محسوب می‌شوند، بر این اساس باید نگاه ویژه و یکسان در این زمینه داشت.

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی با بیان این که نیروهای انسانی و حجمی شرکت بخش عظیمی از فعالیت و وظایف شرکت را به عهده دارند خاطرنشان کرد: با اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده وضعیت معیشتی این دسته از همکاران بهبود می‌یابد که از جمله این اقدامات می‌توان به ذخیره سازی سنوات پرسنل حجمی و انسانی شرکت برای اولین بار که براساس تفاهم نامه ای که با بیمه ایران به امضاء رسید اشاره کرد.

مهندس کارگری در ادامه با اشاره به این که هدف اصلی شرکت در بخش نیروی انسانی ایجاد و برنامه ریزی برای یکسان سازی در تمام زمینه‌ها اعم از حقوقی و رفاهی، ارتقای زیر ساخت نیروی انسانی و امنیت شغلی است، تصریح کرد: با اجرای تفاهم نامه با بیمه ایران ضمن این که نیرو های حجمی و انسانی در زمان بازنشستگی همچون کارکنان دائم و مدت معین حق سنوات ذخیره شده را می‌توانند دریافت نمایند همچنین ارائه پوشش های بیمه ای عمر و سرمایه گذاری با رعایت شرایط عمومی بیمه نامه برای این دسته از نیروی انسانی در نظر گرفته شد.

این گزارش می‌افزاید: بعد از سخنرانی مدیرعامل شرکت از زحمات و تلاش های پرسنل خدوم آبفای ورامین آقای مراد زارعی که بعد از سی سال تلاش درعرصه آبرسانی به مقام بازنشستگی نائل آمد تقدیر شد.

شایان ذکر است حاج مراد زارعی در واحد پست امداد آبفای ورامین بصورت شبانه روزی مشغول به خدمت بود که طی مراسمی با حضور مدیرعامل،معاونین، مدیران و کارکنان شرکت بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر ضمن  تجلیل  از نامبرده  لوح بازنشستگی به وی اهدا شد.

۱۶ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۵۹
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید