اخبار

همزمان با هفته دفاع مقدس مانور بسیج، بحران و آمادگی در آبفای جنوب شرقی استان تهران برگزار شد

همزمان با هفته دفاع مقدس مانور بسیج، بحران و آمادگی در آبفای جنوب شرقی استان تهران برگزار شد

به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس مانوری تحت عنوان بسیج ،بحران وآمادگی در شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی : این مانور درساعت 30/15دقیقه روز ششم مهرماه سال جاری در دو بخش به صورت همزمان آغاز شد در بخش ستادی کارگاه آموزشی مدیریت بحران ویژه مدیران ارشد و همزمان اعزام گروه های عملیات امداد و حوادث به محل سامانه آب شیرین کن شهرستان قرچک انجام شد و ارزیابی گروه های عملیاتی در محل مانور با حضور مدیرعامل شرکت ، فرمانده بسیج کارکنان ادارات استان تهران ، فرمانده بسیج و مدیردفتر بحران آبفای استان تهران شروع و با حضور پرشور 300 نفراز نیروهای عملیاتی  با یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران  طی سخنانی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره رزمندگان،جانبازان و شهدای جنگ تحمیلی و همچنین عرض تسلیت به مناسبت جان باختن شماری از هموطنان عزیزمان در حادثه منا،اظهار داشت: به برکت رشادت ،ایثار و فداکاری بسیجیان و با از جان گذشتگی شهدا، انقلاب ما تثبیت و بالنده شد و یکی از اهداف این مانور و همایش همگانی کارکنان بسیجی شرکت که در هفته دفاع مقدس در حال برگزاری است زنده کردن فرهنگ بسیجی و جهادی ، ارزیابی  تجهیزات و امکانات جهت آمادگی هرچه بیشتر در شرایط بحرانی و ارج نهادن به ارزش های دفاع مقدس و یاد شهدا می باشد.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با بیان این مطلب که ایران چهارمین کشور حادثه خیز در قاره کهن آسیا محسوب می شود،تصریح کرد: از 41 حادثه و بلای طبیعی شناخته شده  31 مورد آن در ایران وجود دارد و شایسته است که همه ما با فرهنگ  بسیجی  زیرساخت ها را مقاوم و آمادگی لازم برای وقوع هرگونه  بحرانی را داشته باشیم تا با کمترین آسیب در عرضه خدمات و مدیریت بحران در زمان وقوع بلایا مواجه باشیم.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی همچنین با اشاره به وضعیت بارندگی وتشدید و استمرار پدیده خشکسالی در کشور اظهار داشت: میانگین بارش در سال آبی 93-94 کمتراز  200 میلی متر گزارش شده است  و پدیده خشکسالی نیز به مدت 15 سال است که شدت گرفته و براساس پژوهش های موسسات مطالعاتی داخلی و بین المللی تا سال های آتی این وضعیت در منطقه خاورمیانه ادامه  دارد و آنچه که در تاریخ وتمدن  کهن کشور ما وجود دارد نشانگر آن است که این تمدن بزرگ در این اقلیم خشک با تلاش و پشتکار مردمان گذشته کشور ما صورت پذیرفته است و ما بایستی  خودمان را این شرایط تطبیق دهیم که نمونه بارز این مسئله را نیز می توانیم در رشادت و جانبازی  رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در مقابل خصم بعثی که از طرف تمامی کشورهای خارجی حمایت می شدند و سرتا پا مسلح بودند را مشاهده نمائیم که مقاومت ما سبب سربلندی و بیمه شدن مان در تمامی تهدیدها و بحران های بعد ازجنگ شد.

مهندس کارگری در ادامه با بیان این مطلب که  همه ما باید  در مسیر خدمتگزاری به مردم ادامه دهنده راه شهدا و دلاوران مردان دفاع مقدس باشیم،خاطرنشان کرد: وضعیت و مشکلات در حوزه آب را باید به خوبی  و با یک برنامه ریزی منسجم و مستمر مدیریت نمائیم و اگر نتوانیم این مسئله را اجرا کنیم با چالش مواجه خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی درپایان با اشاره به سخنرانی حضرت آقا در سال 1368در بین بسیجیان،افزود: مقام معظم رهبری در این جمع بسیجی اظهار داشتند بسیجی یعنی الگو و شما بسیجیان باید به گونه ای رفتار کنید که احترام و محبت مردم جلب شود و شما باید نمونه اخلاق،مهربانی ، تواضع و رعایت مقرارت باشید.

در ادامه این مراسم فرمانده پایگاه بسیج شرکت ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین،گفت: هفته دفاع مقدس یادآور دلاوری ها و رشادت رزمندگان بسیجی و شهداست و امنیت و آرامش امروز کشورما مرهون ازخودگذشتگی های این عزیزان است.

مرتضی فخاری همچنین با تقدیر از حضور کارکنان بسیجی شرکت در این مانور،اظهار داشت: مانور بسیج،بحران و آمادگی شرکت آبفای جنوب شرقی با هدف آموزش و یادگیری روشهای مقابله با بحران برگزار می شود.

این گزارش می افزاید در این مانور همچنین فرمانده بسیج آبفای استان و فرمانده بسیج کارکنان ادارات استان تهران طی سخنانی  به تبیین ارزش های دفاع مقدس پرداختند.

همچنین در این مانور با حضور مهندس سعیدی یکی از اساتید مجرب در حوزه مدیریت بحران،دوره آموزشی شیوه های مقابله با حوادث غیر مترقبه جهت همکاران حاضر برگزارشد .

شایان ذکر درحاشیه این مراسم تست سلامت کارکنان توسط پزشک معتمدشرکت و عملیات اطفای حریق توسط  پرسنل همکار و با نظارت سازمان آتش نشانی به انجام رسید.

۷ مهر ۱۳۹۴ ۱۶:۰۵
روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید