اخبار

بازدید مدیرعامل آبفای استان تهران از طرح های اجرایی آب و فاضلاب شهرهای جنوب شرق

بازدید مدیرعامل آبفای استان تهران از طرح های اجرایی آب و فاضلاب شهرهای جنوب شرق

از پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر پیشوا و همچنین تاسیسات آبرسانی شهرستان پاکدشت بازدید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران: بازدید از پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر پیشوا با حضور مدیرعامل و معاون فنی مهندسی شرکت آبفای استان تهران،فرماندار این شهرستان و مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی انجام شد.

درادامه این گزارش آمده است: بازدیدکنندگان در ابتدا در محل احداث تصفیه خانه فاضلاب پیشوا حضوریافتند و همچنین طی جلسه ای با حضور پیمانکار و دستگاه نظارت ، برنامه های اجرایی برای تکمیل این طرح بررسی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در ابتدای این جلسه طی سخنانی  ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین،به گزارش پیشرفت فیزیکی و ریالی  تصفیه خانه پرداخت و اظهار داشت: به رغم محدودیت های مالی و  اعتبارات تخصیص یافته مطابق  برنامه ریزی های انجام شده این پروژه در مدت یکسال از آغاز از پیشرفت مطلوبی برخوردار بوده و با محصول محور بودن  به مراحل اجرایی ساخت تصفیه خانه،  در  بخش سازه ای  از برنامه زمانبندی جلوتر هستیم.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با اشاره به این که برای ساخت تصفیه خانه فاضلاب پیشوا نیاز به حجم عظیمی از فعالیتها است که از چند جبهه کاری شروع شده و بطور نمونه در بخش سازه ای  165هزار متر مکعب خاکبرداری و چهار هزار متر مربع قالب بندی انجام می شود و هم اکنون در این بخشها  پیشرفت قابل توجهی داشتیم،تصریح کرد: علی رغم مشکلات مالی پروژه دربخش سازه های واحد هوادهی تصفیه خانه که بعنوان قلب پروژه است 85 درصد پیشرفت فیزیکی داریم.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی ضمن تقدیر از همکاری فرماندار شهرستان پیشوا در زمینه پیشبرد هرچه سریعتر این طرح زیست محیطی افزود:در بخش خرید تجهیزات الکترومکانیکال بخش اول در مرحله ارسال است و بعد از ترخیص گمرک وارد سایت تصفیه خانه می شود که حدود  چهل میلیارد ریال اعتبار فوری نیاز است و جهت تحقق این مسئله،پرداخت دیون و ادامه کار و همچنین تخصیص اعتبارات به موقع نیاز به مساعدت مسئولین به صورت ویژه هستیم.

در ادامه این جلسه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران  با اشاره به فعالیتهای انجام شده برای اجرای طرح فاضلاب شهرستان پیشوا، اظهار داشت: با مساعدت فرماندار این شهرستان و اداره راه و شهرسازی  عملیات اتصال خطوط انتقال فاضلاب به  تصفیه خانه با مشکلاتی که داشت انجام شد.

مهندس محمد پرورش همچنین خواستار جدیت و پیگیری در تکمیل تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان شد و افزود: مشکل اساسی این طرح عدم نقدینگی است و همه ما باید پیگیر جذب اعتبارات باشیم تا این طرح با سرعت بیشتری به پایان برسد و با جلب مشارکت مردمی و پیش فروش انشعاب فاضلاب،خطوط جمع آوری باقیمانده برای مدول اول طرح بایستی به موقع تکمیل شود.

فرماندار شهرستان پیشوا در این نشست ضمن تقدیر از عملکرد مدیرعامل و مجموعه عوامل شرکت آبفای جنوب شرقی که در ساخت تصفیه خانه مشارکت دارند،اظهار داشت: اجرای طرح فاضلاب و پیگیری های همه جانبه جهت تحقق هر چه زودتر این طرح از اولویت های برنامه های کاری این فرمانداری است.

عباس ملکوتی خواه در ادامه افزود:جهت جذب اعتبارات برای ساخت تصفیه خانه فاضلاب از طریق  شورای برنامه ریزی استان که بزودی در این شهرستان برگزار می شود و سفر های ریاست جمهوری پیگیر هستیم.

این گزارش می افزاید مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران پس از این نشست به همراه مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در شهرستان پاکدشت حضور یافت.

در بازدید از این شهرستان از طرح های آبرسانی تصفیه خانه هفتم،مخزن 15هزار متر مکعبی  دردست ساخت و مخزن هوایی 500 مترمکعبی و ایستگاه پایپ جکیینگ بازدید میدانی بعمل آمد و مقرر شد مطابق اولویت های استانی تکمیل این طرح ها همزمان با توسعه بهره برداری از سد ماملو به موقع انجام شود.

 

۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۶:۵۲
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید