اخبار

با حضور مدیریت بحران آبفای استان تهران جلسه کمیته بحران آبفای جنوب شرقی برگزار شد

با حضور مدیریت بحران آبفای استان تهران جلسه کمیته بحران آبفای جنوب شرقی برگزار شد

در شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با حضور مدیریت بحران آبفای استان جلسه کمیته بحران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی:در این نشست مدیرعامل شرکت ،مدیریت بحران آبفای استان به همراه کارشناسان،معاونین،مدیران ستادی، مدیران امورات و روسای ادارات شهرستان ها و شهرهای تحت پوشش شرکت حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در این جلسه طی سخنانی با اشاره به پتانسیل بروز بحران در کشور،اظهار داشت: با توجه به این که کشور ما از جمله کشورهای زلزله خیز بوده و سالانه با وقوع بلایای طبیعی وحوادث غیرمترقبه روبرو است لازم است خودمان را با شرایط موجود و مقابله با بحران هماهنگ نمائیم.

مهندس علیرضا کارگری با بیان این مطلب که  در بخش های توسعه و بهره برداری  تاسیسات آبرسانی، مدیریت بحران و بستر سازی مناسب پدافندی دارای اهمیت فراوانی است،خاطرنشان کرد: اجرایی نمودن طرح پدافند غیر عامل در زیر ساخت های پروژه های عمرانی - آبرسانی ضروری  و بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی با اشاره به روند فرونشست زمین و مسایل بحرانی در مناطق تحت پوشش آبرسانی شرکت متبوع خود،تصریح کرد: امیدواریم با اجرائی شدن طرح تعادل بخشی منابع آب که در سطح ملی در حال اجراست و مطابق با برنامه ریزی ها و پیش بینی های انجام شده و همچنین وضعیت بحرانی و اقلیمی مناطق جنوب شرق، در حوزه پدافند غیرعامل وظایف و کارها را تقسیم بندی نمودیم و حوزه مدیریت بحران این شرکت کار نظارتی را انجام می دهند.

در ادامه این جلسه مدیر بحران آبفای استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: کشور ایران به لحاظ حوادث طبیعی دومین کشور پرمخاطره جهان است و کشور چین در این زمینه رتبه اول را داراست بنابراین با این وضعیت بحرانی در کشور، همه ما باید آمادگی بیشتری در برابر این گونه آسیب ها داشته باشیم.

مظفری در ادامه با  اشاره به این که طرح تحول در حوزه مدیریت بحران امری ضروری است،افزود: این طرح در آبفای استان تهران ارائه شد تا بعنوان آبفای آماده و تاب آور در مقابله با بحران مقاومت و آمادگی بیشتری داشته باشد.

وی با بیان این که منطقه جنوب شرق استان تهران از شهرهای زمین محور در زمینه بحران در کشور است،گفت:تعداد بلایای طبیعی در جهان نسبت به گذشته هفت برابر افزایش یافته و چالش های سوانح مرتبط با آب از مهمترین مسائل روز جامعه جهانی و کشور ایران است.

در این جلسه مهندس عباسی ازکارشناسان ارشد مدیریت بحران آبفای استان تهران شیوه نامه اجرایی کشیک ارشد آبفای استان تهران و مهندسان کشیک شرکت های زیر مجموعه را ارائه داد و هدف از اجرای این طرح را  رصد و کاهش وقوع حوادث در محدوده خدماتی شرکت آب و فاضلاب اعلام کرد.

در پایان دکتر شیبانی یکی دیگر از کارشناسان ارشدمدیریت بحران در خصوص طرح پدافند غیرعامل، مدیریت و نظارت برپروژه ها و مراحل اجرای آن در شرکت آبفای استان تهران مطالب لازم را ارائه نمود.

۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۷
روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید