اخبار

مراسم اختتامیه اولین سوگواره ملی عکس آب و عاشورا برگزار شد

مراسم اختتامیه  اولین سوگواره ملی عکس آب و عاشورا برگزار شد
مراسم اختتامیه اولین سوگواره ملی عکس آب و عاشورا در شهرستان ورامین برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران:  سوگواره عکس آب وعاشورا که با هدف ترویج فرهنگ مصرف بهینه و توجه به جنبه های معنوی آب برگزار شد آئین اختتامیه آن با حضور عکاسان برتر سوگواره ،اساتید و داوران بین المللی درحوزه عکس و عکاسی، مقامات آبفای کشور و استان تهران،مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان های جنوب شرق استان تهران و مدیران عامل شرکت آبفای استان کرمانشاه وشرکت آبفای شهرها و شهرک های غرب استان تهران برگزارشد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی درابتدای این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان،طی سخنانی اظهار داشت: آب یکی از با اهمیت ترین مواهب الهی است و  امروزه همگان به نقش آب در شکل دهی جوامع و نقشی که در توسعه پایدار دارد اذعان داریم.

مهندس علیرضا کارگری با اشاره به محدودیت های منابع آبی و کاهش نزولات جوی در ادامه به ارائه میزان بارندگی و آمار و مقیاس وضعیت کنونی منابع آب شیرین در کشور ایران و جهان پرداخت و افزود:شاخص سرانه آب تجدید شونده در سال های اخیر  به 1500متر مکعب در سال رسیده و از لحاظ منابع کشوری با تنش مواجه هستیم و با توجه به این بیش از 40 درصد آب قابل دسترسی را مصرف میکنیم از لحاظ مصرف نیز جزء کشورهای بحران شدید مصرف هستیم و لذا باتوجه به بحران هایی که در زمینه آبی داریم همه ما باید در صرفه جویی و فرهنگ سازی مصرف بهینه این نعمت خدادادی کوشا باشیم و از عموم مردم و مسئولین تقاضا دارم به سمت اصلاح الگوی مصرف حرکت نمایند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی همچنین با بیان مطلبی از فرازهای رهبر فرزانه حضرت امام خامنه ای در خصوص این که کشور ما کشور پر آبی نیست ما مردم ایران باید حداکثر صرفه جویی در مصرف آب را انجام بدهیم،خاطرنشان کرد:در راستای منویات مقام معظم رهبری و باهدف فرهنگ سازی مصرف صحیح و تکریم و یادآوری قداست آب،این شرکت با همکاری حوزه های فرهنگی ، سازمان ها و ادارات جنوب شرق استان تهران اقدام به برگزاری مسابقه عکس آب و عاشورا  در سطح ملی نمود.

وی با اشاره به این که این مسابقه  فرهنگی و مذهبی در آستانه  فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان آقا ابا عبدالله الحسین در سراسر کشور از طریق رسانه ها و جراید اطلاع رسانی شد استقبال بی نظیری در پی داشت تا جائی که 1426اثر به دبیر خانه سوگواره ارسال شد و با حضور داوران ملی و بین المللی دکتر افشارزاده عضو هیئت علمی دانشگاه هنرهای زیبا دانشگاه تهران،مسعود امیرلویی مدیر مسئول مجله عکس و حسین رحمانی عضو موسسه توسعه هنرهای تجسمی،آثار ارسالی  مورد داوری قرار گرفتند.

مهندس کارگری در پایان ضمن قدردانی از تمامی ادارات و نهادهایی که در برپائی سوگواره همکاری نمودند، تصریح کرد: پس از داوری، هفتاد و دو اثر عکاسان به نمایشگاه عکس آب و عاشورا که در محل تاریخی مسجد جامع شهرستان ورامین برگزار شد را ه یافتند و همچنین 9 نفر در سه سطح آماتور،حرفه ای و دانش آموزی بعنوان افراد برتر مسابقه شناخته شدند و نفر دهم نیز از سوی بازدیدکنندگان انتخاب شد.

 در ادامه این مراسم قائم مقام شرکت آبفای استان تهران مهندس نوذری پور طی سخنانی ضمن این که  از عوامل و مجریان سوگواره آب و عاشورا تقدیر نمود. این گونه اقدامات را گام مثبت و با ارزشی در جهت فرهنگ سازی مصرف بهینه و یادآوری  قداست آب دانست.

همچنین در آئین اختتامیه حجت الاسلام مهاجری رئیس امور فرهنگی و اقامه نماز شرکت مهندسی آبفا کشور با بیان اهمیت آب از دید گاه اسلام،اظهار داشت: در دین مبین اسلام و کتاب آسمانی قرآن کریم نعمت آب از جایگاه معنوی ویژه ای برخوردار است.

دبیرخانه سوگواره ملی آب و عاشورا با انتشار بیانیه ای به پاسداشت آب بعنوان پیام اصلی سوگواره تاکید کرد . در این بیانیه آمده است : آینده نگری واقع بینانه ، تدبیر عاقلانه و عزم ملی و مدیریت جهادی تنها راه پیشگیری از اثرات زیانبار کمبود آبی کشور است . لازمه عزم ملی در مدیریت مصرف تغییر رفتار است و لازمه تغییر رفتار ، تغییر فرهنگ و لازمه تغییر فرهنگ تغییر نگرش است . لذا نوع نگرش جامعه به مقوله آب است که تعیین کننده نوع رفتار می شود .

این بیانیه به وظیفه آحاد جامعه در خصوص مدیریت مصرف آب و پاسداشت آب بعنوان وظیفه ای عینی و مستمر اشاره دارد و در پایان آن آمده است : تکریم آب برهمگان واجب است ، پس باید عهدی ببندیم عهدی محکم و بر آن پایبند که آب را چون گوهری نایاب پاس بداریم .

این گزارش می افزاید: آئین اختتامیه سوگواره آب و عاشورا با تجلیل و اهدای تندیس آب و فاضلاب به افراد برتر، به کار خود پایان داد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۹:۵۳
روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید