اخبار

سوگواره ملی عکس آب و عاشورا در ورامین افتتاح شد

سوگواره ملی عکس آب و عاشورا در ورامین افتتاح شد

اولین نمایشگاه عکس سوگواره ملی آب و عاشورا در محل تاریخی و مذهبی مسجد جامع شهرستان ورامین افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران:در این مراسم  که باحضور حضرت آیت ا... محمودی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ورامین،مدیران کل میراث فرهنگی وگردشگری کشور و استان تهران، فرماندار ورامین ،شهرداران ، بخشداران ،مسئولین محلی ، اعضای شورای شهر شهرهای جنوب شرق استان تهران،مدیرعامل شرکت آبفای شهرها و شهرک های غرب و هنرمندان و فرهیخته گان حضور داشتند،مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی طی سخنانی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت بزرگ بانوی دو عالم حضرت فاطمه (ص) و عرض خیر مقدم به حاضرین اظهار داشت: همزمان با ایام محرم امسال شرکت آبفای جنوب شرقی  باهدف پاسداشت آب و یادآوری قداست و ارزش های معنوی این نعمت الهی ودر راستای ترویج مصرف بهینه آن  اقدام به برگزاری مسابقه عکس تحت عنوان آب و عاشورا در سطح ملی نمود.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با اشاره به این که هموطنان عزیز کشورمان در این فراخوان دینی و فرهنگی مشارکت بی نظیری داشتند افزود: 1426اثر از تمامی نقاط کشور به دبیرخانه سوگواره ارسال شد که پس از داوری اساتید این رشته هنری72 اثر به تعداد شهدای دشت کربلا بعنوان آثار برگزیده و برتر انتخاب شدند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی با بیان این مطلب که آثار ارسالی  عکاسان آب و عاشورا بیانگر فرهنگ غنی اسلامی مردم شریف ایران است تصریح کرد:به منظور پاسداشت و قداست ارزش و اهمیت آب و همچنین با هدف تجلیل از شرکت کنندگان در این سوگواره ملی،شرکت آبفای جنوب شرقی اقدام به برگزاری نمایشگاه هفتاد و دو  اثر برگزیده  از این سوگواره نمود و امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

مهندس کارگری افزود : تجربه مدیریتی نشان  داده است که مردم نقش ارزنده ای در حرکت های اجتماعی دارند و نقش فرهنگ در این حرکت های تاثیر گذار ،نقش تعیین کننده ای است .

در ادامه این گزارش آمده است نمایشگاه عکس سوگواره ملی آب و توسط نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ورامین افتتاح شد و حاضرین از نزدیک آثار برگزیده را بازدید کردند.

امام جمعه شهرستان ورامین دراین بازدید ضمن تقدیر و قدردانی از عوامل راه اندازی نمایشگاه،اظهار داشت: برگزاری چنین  نمایشگاههای مذهبی و  فرهنگی کار با برکتی است و  زمینه ای برای تکریم آب خواهد بود .

شایان ذکر است  نمایشگاه عکس سوگواره آب وعاشورا به مدت یک هفته دایر خواهد بود و علاقمندان و هنرمندان میتوانند از ساعت 9 صبح الی 16 در محل مسجد جامع و تاریخی ورامین از آثار بازدید نمایند .

 

۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۸:۱۷
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید