اخبار

امام جمعه موقت ورامین :سوگواره آب عاشورا کار با ارزشی با هدف پاسداشت آب است

امام جمعه موقت ورامین :سوگواره آب عاشورا کار با ارزشی با هدف پاسداشت آب است

جلسه هماهنگی اولین سوگواره ملی آب و عاشورا با هدف بحث و تبادل نظر دررابطه با اجرای نمایشگاه و برنامه ریزی در خصوص مراسم افتتاحیه و اختتامیه در محل سالن کنفرانس شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران و با حضور روسای ادارات و نهادهای حامی این سوگواره ملی برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران :در این جلسه مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان تهران حجت السلام والمسلمین حاج سید محسن محمودی طی سخنانی گفت :فرهنگ سازی درخصوص مقوله  آب عزم ملی را می طلبدهمگان باید آستین همت را بالا بزنند و به کمک مجموعه آبفا بیایند .

امام جمعه موقت ورامین افزود :باتوجه به این که کودکان و بانوان نقش تعیین کننده‌ای در فرهنگ مدیریت مصرف و صرفه جویی آب دارند پیشنهاد می‌ شود از زنان مبلغه و حوزه علمیه خواهران در این خصوص استفاده شود.

حجت السلام والمسلمین سید محسن محمودی در ادامه خاطرنشان کرد :شرکت آب وفاضلاب علاوه بر وظیفه آبرسانی به مردم، فرهنگ سازی مصرف بهینه این مایه حیاتی را  نیز برعهده دارد شایسته است با استفاده از ابزار رسانه ها که تا کنون از این عناصر اطلاع رسانی بکارگیری موثری در این زمینه نشده است حساسیت مقوله را بین مردم تبیین نمائیم.

وی در پایان گفت : سوگواره آب عاشورا کار با ارزشی با هدف پاسداشت آب است و امیدوارم ادامه پیدا کند و ما نیز کمک و همکاری را دراین خصوص از وظائف خود می دانیم.

سپس مهندس کارگری مدیرعامل شرکت آبفا جنوبشرقی استان تهران طی سخنانی گفت : هدف ما این است که این سوگواره شروعی باشد برای نگاهی ویژه به مبحث فرهنگی کلان و این سوگواره با استفاده از منابع دینی و معارف اسلامی و فرهنگ غنی ، مباحث مدیریت مصرف آب را به ابعاد معنوی و قداست آب پیوند زده است.

در ادامه جعفر اردستانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر ورامین گفت : کار فرهنگی دیداری، بیشتر از نوشتاری تأثیر گذار است خصوصاً وقتی معنویت به همراه آن باشد که اثرگذاری را صد چندان می کند و از این رو سوگواره عکس آب و عاشورا سوگواره ای موفق در سطح ملی بود .

درپایان مرتضی فخاری معاون برنامه ریزی شرکت آب و فاضلاب جنوبشرقی استان تهران ضمن اعلام این مطلب که حدود1400 اثر به دبیرخانه سوگواره رسیده است و این آثار به صورت کد بندی شده در اختیار داوران می باشد ، در خصوص روند اجرائی آن توضیحاتی ارائه کرد .وی سوگواره آب و عاشورا را دریچه‌ای جدید در فرهنگ صرفه جوئی و مدیریت مصرف آب دانست و از نتایج حاصله اعلام رضایت نمود، و همچنین تاریخ برگزاری نمایشگاه را 11 الی 19 اسفند اعلام نمود و با توجه به اینکه این سوگواره در سطح ملی مورد توجه قرار گرفته و به عنوان یک کار مشترک در فرهنگ سازی معرفی شده است خواستار مشارکت همه اعضا در برگزاری هر چه بهتر این سوگواره شدند.

درادامه روسا و نمایندگان شهرداری ، اداره ورزش و جوانان ، اداره تبلیغات اسلامی ، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، اداره آموزش و پرورش ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون عکس شهرستان ورامین نقطه نظرات خود را درخصوص چگونگی برگزاری مراحل اجرایی این سوگواره ملی بیان نمودند .
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ۱۳:۴۱
روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران |

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید